Pompy ciepła

Masz Pytania?
Zadzwoń do nas

Pliki do Pobrania

Broszura Informacyjna

Kilka przydatnych informacji w zwięzłej i czytelnej formie

Nasz Katalog

Cały asortyment w jednym miejscu

Pompy Ciepła

Gwarancja Ciepła i Niezależności

Pompa ciepła zasysa powietrze z zewnątrz budynku, które oddaje ciepło czynnikowi roboczemu znajdującemu się w parownika. Czynnik roboczy paruje i dostaje się do sprężarki, gdzie jest sprężany, co sprawia, że jego temperatura rośnie. Następnie trafia do skraplacza, gdzie oddaje ciepło, które dalej rozprowadzane jest po Twoim domu. Warto także wspomnieć o wodnych i gruntowych pompach ciepła, które pobierają energię kolejno z wody, oraz gruntu.

Warto zwrócić uwagę na parametry podawane przez producentów, takie jak moc grzewcza, moc chłodnicza, moc elektryczna oraz współczynnik COP.

Czym jest moc grzewcza?

Ten parametr pozwala nam określić, czy urządzenie będzie w stanie wyprodukować dość mocy, by wytworzyć satysfakcjonującą nas temperaturę w pomieszczeniach. 

Jest to jeden z kluczowych parametrów, ponieważ bez odpowiedniej mocy urządzenie może nie być w stanie dostarczyć nam takiej temperatury w pomieszczeniach, jakiej byśmy oczekiwali. Za pomocą mocy (Pg) określa się energię, którą sprężarka dostarcza do systemu grzewczego. Co więcej, skutkiem będzie większe zużycie prądu, czyli nieefektywność urządzenia.

Pg, czyli Moc określa energię, którą sprężarka dostarcza do systemu grzewczego. Można ją wstępnie wyliczyć poprzez pomnożenie powierzchni budynku przez zapotrzebowanie na moc.  Dodatkowo jeśli pompa ma służyć także do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, to należy doliczyć mniej więcej 1 kW na 4 domowników.

Moc elektryczna

Im mniejszy wskaźnik Pe, tym tańsza w eksploatacji pompa ciepła. Prąd stanowi średnio 25% zapotrzebowania energetycznego pompy ciepła. Źródło ciepła dolne dostarcza pozostałe zapotrzebowanie.

Moc chłodnicza

Określa maksymalną zdolność pobierania ciepła z dolnego źródła. Jest to parametr, na który duży wpływ ma temperatura panująca na zewnątrz. Należy zwrócić szczególną uwagę na Pch jeśli nasza pompa ciepła ma być wykorzystywana do chłodzenia budynku w upalne dni.

Wydajność cieplna COP

Określa energooszczędność naszej pompy ciepła – jest to stosunek mocy grzewczej pompy do mocy, jaką musi ona pobierać do pracy z zewnątrz – im jest on wyższy, tym mniej energii potrzeba do uzyskania tej samej ilości ciepła.

Niezwykle istotnym jest wskaźnik COP, który mówi nam jak bardzo ekologiczna i energooszczędna jest nasza pompa. Wskaźnik COP określa nam stosunek mocy grzewczej pompy do mocy, jaką musi ona pobierać do pracy z zewnątrz – im jest on wyższy, tym mniej energii potrzeba do uzyskania tej samej ilości ciepła. Liczymy go poprzez podzielenie ilości uzyskanej energii cieplnej przez energię pobraną do pracy pompy z sieci. Pompy ciepła ze znakiem jakości EHPA muszą posiadać współczynnik większy niż 3.1 (dla pomp powietrze/woda) lub większy niż 5.1 (dla pomp ciepła woda/woda)

Co nas Wyróżnia?

W sieci i nie tylko możemy znaleźć wiele firm oferujących sprzedaż pomp ciepła. Z pewnością nieraz musieli Państwo walczyć z automatycznymi połączeniami recytujące nieskończone zalety ich produktu. W Alfa Eko uważamy, że kontakt z klientem jest najważniejszy, dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały proces zakupu i instalacji urządzenia.  Nasze wysokiej jakości rozwiązania posiadają atesty w Polsce i Unii, a sprzęt pochodzi od renomowanych producentów. Nasze projekty opracowują doświadczeni projektanci z użyciem specjalistycznego oprogramowania, co gwarantuje dokładność i wydajność naszych realizacji.

Co Powieneś Wiedzieć?

Korzystając z naszych usług gwarantujemy wsparcie od konsultacji przez wybór urządzenia aż do realizacji i instalacji. W&nbspmiędzczasie postaramy odpowiedzieć na kilka elementarnych pytań i obalić kilka mitów, co z pewnością pomoże Państwu w doborze odpowiedniego rozwiązania do swoich potrzeb.

Pompy Ciepła zależnie od swojej konstrukcji mogą nie tylko służyć jako ogrzewanie dla naszego domu, ale też skutecznie zastępować dotychczasowe rozwiązani przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ciepłej wody,

Nie! Wiele lat temu pompy ciepła były dość głośne (poziom hałasu wynosił nawet prawie 80 dB dla jednostki zewnętrznej), jednak obecne rozwiązania w zależności od mocy oraz miejsca instalacji  to jedynie od 20 do 40 dB, co sprawia że pompa ciepła nawet bezpośrednio sąsiadująca z budynkiem mieszkalnym nie jest zbyt głośna i nie przeszkadza mieszkańcom.

Zapraszamy do kontaktu jeśli Mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości. Nasi konsultanci z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania oraz pomogą z potencjalnymi zawiłościami związanymi z odpowiednim doborem pompy ciepła do swojego domu.