Kurs pilarza-drwala

Masz Pytania?
Zadzwoń do nas

Pliki do Pobrania

Broszura Informacyjna

Kilka przydatnych informacji w zwięzłej i czytelnej formie

Nasz Katalog

Cały asortyment w jednym miejscu

Kurs Pilarz-Drwal

Jesteśmy firmą szkoleniową z 29 letnim doświadczeniem

Pilarz-drwal, obsługa pił spalinowych, obsługa kos spalinowych (2-10 dni) . Zdobywaj nowe umiejętności i zarabiaj więcej. Oferujemy kursy zawodowe z zakwaterowaniem w cenie. Krótkie terminy. Nie czekaj rezerwuj już dziś.

Kurs pilarza – drwala uprawnia do samodzielnej ścinki i obalania drzew stojących. Kurs wzbogacony jest o  zagadnienia pielęgnacji drzew i krzewów. Kurs obsługi pił mechanicznych(spalinowych) -uprawnia do obsługi pił,bez możliwości ścinki drzew stojących. Oferujemy kurs obsługi kos/wykaszarek spalinowych.

UWAGA!!

Kursy 24 godzinne oferowane na Allegro NIE UPRAWNIAJĄ do ścinki drzew na terenie parków i lasów.

Najbliższy wolny termin:
14.11.2023 - 23.11.2023

INFORMACJE O KURSIE PILARZA

Zależy Ci na szybkim (u nas do 10 dni), ale i solidnym zdobyciu umiejętności i uprawnień pilarza-drwala operatora pilarek spalinowych? Zapraszamy do Nas – zapewniamy Ci profesjonalne intensywne (od godz. 7.00/8.00 do 20.00) szkolenie (zależne od pory roku).

Masz wątpliwości czy nadajesz się do tego zawodu? Dasz radę!!! od Nas musisz wyjechać zadowolony z Siebie! Sam wiesz, że papierki się nie liczą.

Kurs pilarza realizowany jest zgodnie z zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanego przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych przez zweryfikowanych instruktorów i wykładowców.

UWAGA!
Wiadomość dla Instytucji planujących tego typu szkolenia. Szkolenie pilarzy w większości odbywa się w formie zajęć praktycznych. To oznacza, iż trzeba dysponować niezbędną ilośćią drzew na terenach leśnych. Nie da się wyszkolić np. 10 pilarzy na paru „drzewkach” – to są szkolenia samobójców (niestety spora liczba instytucji traktuje to szkolenie podobnie jak kurs „obsługi komputera” lub inne „przydatne” przed tablicą kursy) i życzy sobie szkolenia na miejscu w swojej okolicy, bez zapewnienia powierzchni leśnej do ćwiczeń praktycznych.
UWAGA!
Możliwość szkoleń wyjazdowych u zleceniodawcy (grupa min.10 osób) pod warunkiem zapewnienia powierzchni i zgody na wycinkę.

Po ukończeniu kursu otrzymasz Certyfikat kursu pilarza, który wydawany jest w języku polskim i angielskim/niemieckim.

Czekamy na Ciebie. Jesteś gotów, aby zdobyć uprawnienia pilarza? My wierzymy, że tak.

Kurs pilarz-drwal to profesjonalne szkolenie dla osób, które chcą zdobyć kompleksową wiedzę w zakresie bezpiecznego, świadomego i wydajnego pozyskiwania drewna za pomocą pilarek spalinowych. Szkolenie to dedykowane jest absolwentom techników lub studiów leśnych, osobom indywidualnym, a także pracownikom firm działających branży leśnej, ogrodniczej, czy drzewnej. Program został stworzony w taki sposób, aby w pełni przekazać niezbędną wiedzę merytoryczną i praktyczną do wykonywania tego zawodu.

Kurs pilarza drwala – jak to wygląda w praktyce?

Kurs na pilarza obejmuje tematykę związaną z:

       obsługą pił spalinowych;

       wydajnym pozyskiwaniem drewna;

       bezpieczeństwem pracy;

       pielęgnacją drzew i krzewów.

Wszystkie te obszary realizowane są zarówno na płaszczyźnie teoretycznej, jak i praktycznej. Decydując się na szkolenie we współpracy z naszą firmą, możesz liczyć na indywidualne podejście do każdego kursanta, wysokie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie kadry szkolącej, a także wysokiej jakości sprzęt techniczny.

Podczas kilkudniowego szkolenia kursanci realizują określone zadania na powierzchni leśnej, która jest przeznaczona do ćwiczeń praktycznych. Istotną kwestię dla instytucji planujących szkolenie stanowi konieczność dysponowania odpowiednią liczbą drzew i posiadanie zgody na ich wycinkę.

Kurs pilarza – 2500zł 

Kurs obsługi pił spalinowych – 600zł

 

Jesteśmy firmą, która od wielu lat zajmuje się realizacją szkoleń. Dbamy więc o to, aby nasze usługi były realizowane w oparciu o komfort i bezpieczeństwo uczestników. W przypadku kursu pilarza, cena uwarunkowana jest przede wszystkim czasem jego trwania oraz liczbą osób biorących w nim udział. W cenie kursu zapewniamy:

       zajęcia teoretyczne;

       ćwiczenia praktyczne;

       zakwaterowanie;

       środki służące do ochrony osobistej (spodnie przeciwprzecięciowe, kurtki wojskowe)-kursant musi posiadać swoje obuwie robocze;

       wszelkie materiały szkoleniowe;

       egzamin teoretyczny;

       egzamin praktyczny;

       certyfikat (w języku polskim, angielskim, niemieckim).

Dajemy możliwość realizacji szkoleń wyjazdowych u zleceniodawcy. Jego obowiązkiem jest wówczas zapewnienie powierzchni leśnej i zgody na wycinkę. Niezależnie od miejsca realizacji programu zawsze dbamy o to, aby kursanci kończyli zajęcia z poczuciem satysfakcji oraz zadowolenia.                        

Uprawnienia pilarza 

Kurs na pilarza upoważnia do wykonywania zawodu operatora pilarki spalinowej. Po ukończeniu zajęć otrzymujesz certyfikat, który daje Ci uprawnienia do samodzielnej wycinki i obalania drzew stojących. Gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz dużą dogodność w kwestii wyboru odpowiedniego terminu.

Kurs pilarz-drwal realizowany jest w sposób legalny oraz zgodny z obowiązującymi normami prawnymi. Został stworzony w oparciu o zarządzenie nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku, które wydał Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. W celu szczegółowego zapoznania się z programem, specyfiką realizowanego kursu, a także uprawieniami pilarza uzyskanymi po ukończeniu szkolenia serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza. Niezbędne dane znajdują się w zakładce “Kontakt”.