Klimakonwektory

Cena
Sortuj wg

Klimakonwektory przypodłogowe są urządzeniami wywołującymi prawdziwą rewolucję w świecie urządzeń grzewczych. Już sama ich nazwa może budzić bezpośrednie skojarzenia z popularnymi klimatyzatorami, jednak klimakonwektor podłogowy działa na nieco innej zasadzie. Jest to urządzenie, którego głównym zadaniem jest utrzymanie wybranej temperatury w danym pomieszczeniu. Niewątpliwą zaletą korzystania z takiego rozwiązania jest to, że klimakonwektor może działać na zasadzie chłodzenia lub grzania. Nie ma zatem potrzeby zakupu dodatkowych sprzętów, ponieważ wszystkie problemy związane z temperaturą we wnętrzu jest w stanie rozwiązać dobry klimakonwektor przypodłogowy. Cena jednego sprzętu to wiele możliwości, dostępnych do wykorzystania praktycznie przez cały rok.

Zasada działania klimakonwektorów przypodłogowych

Klimakonwektor zbudowany jest z wielu poszczególnych części, a jedną z najważniejszych z nich jest wymiennik z czynnikiem chłodząco-grzewczym. Wymiennik ciepła jest zasilany wodą, a w połączeniu z działaniem wentylatorów wymuszających przepływ powietrza cały klimakonwektor podłogowy jest w stanie działać skutecznie zmieniając temperaturę w pomieszczeniu według ustawień. To użytkownik bezpośrednio decyduje, w jaki sposób sprzęt ma działać. Zaprogramowany system uruchamia mechanizm chłodzenia lub grzania przy wybraniu odpowiedniej opcji.

Nowoczesne klimakonwektory podłogowe – opinie

Konieczność utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniu, która będzie w pełni komfortowa, jest jasna. Nikt nie jest przecie w stanie funkcjonować w przestrzeni, w której ciągle jest za zimno. W sezonie jesienno – zimowym taki problem niestety występuje bardzo często, zwłaszcza jeśli budynek nie został poprawnie ocieplony. Na szczęście nawet w takich, pozornie bardzo kryzysowych sytuacjach, da się zareagować szybko i skutecznie. Klimakonwektor przypodłogowy to w porównaniu z innymi urządzeniami grzewczymi bardzo kompaktowy sprzęt, który da się w dowolnym momencie wprowadzić do pomieszczenia. Jedną z jego podstawowych funkcji jest ogrzewanie, uruchamiane na życzenie użytkownika. Na przykładzie pozytywnych opinii dobrze widać, że jest to urządzenie niesprawiające dodatkowych trudności podczas sterowania.

Dopasowana temperatura – klimakonwektor przypodłogowy, cena

Użytkownicy posiadający swój własny klimakonwektor podłogowy mogą już od pierwszego uruchomienia przekonać się, jak łatwe może być zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu. Niewielki sprzęt działa przede wszystkim dzięki wbudowanym wentylatorom, które napędzają cyrkulację powietrza. Gdy zostanie wybrana opcja chłodzenia, na zewnątrz będzie wydmuchiwane chłodne powietrze. Pozostawiając klimakonwektor przypodłogowy w aktywnej pracy przez jakiś czas, można szybko zaobserwować, że temperatura w pomieszczeniu stopniowo spada. To alternatywa dla klasycznych klimatyzatorów używanych wyłącznie latem w trakcie upałów, ponieważ wraz z nadejściem chłodnej jesieni z klimakonwektora nadal można korzystać w innym trybie ogrzewania powietrza.