Jaki zbiornik do pompy ciepła wybrać?

Home > Single Post

Potrzebujesz pomocy?

Powiązane wpisy:

Ile trwa kurs pilarza?

Praca na terenach leśnych może wydawać się wymagająca, jednak należy pamiętać, że do jej wykonywania

Jak działa klimakonwektor?

Klimakonwektory to coraz popularniejsze urządzenia, porównywane na podstawie efektywności do pomp ciepła czy systemów związanych

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na montaż pompy ciepła w posiadanych budynkach. Wynika to z faktu, iż urządzenia te są ekologiczne i ekonomiczne. Dzięki nim można znacznie obniżyć rachunki za prąd oraz czerpać energię bez szkody dla środowiska naturalnego.

Pompy ciepła służą nie tylko do ogrzewania budynku, ale również do podgrzewania wody. Z tego względu do instalacji trzeba dobrać odpowiedni zasobnik, w którym nastąpi podnoszenie temperatury cieczy. Jak wybrać ten element? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części artykułu.

Jaki zbiornik do pompy ciepła wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Postanowiłeś zainwestować w pompę ciepła w celu podgrzewania wody? W takim razie czeka Cię zakup zasobnika. Jak znaleźć najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego urządzenia?

Pojemność zbiornika do pompy ciepła

Podczas zakupu zasobnika do pompy ciepła należy zwrócić uwagę głównie na jego pojemność, którą trzeba dostosować do potrzeb domowników. Wielkość zbiornika musi być odpowiednio dobrana do liczby osób mieszkających w budynku, aby każdy mógł korzystać z ciepłej wody bez czekania na podwyższenie jej temperatury. Według analiz jeden domownik zużywa ok. 50 l gorącej cieczy dziennie.

Typ zasobnika do pompy ciepła

Podczas wyboru zasobnika do pompy ciepła musisz zastanowić się również, jaki rodzaj urządzenia Cię interesuje. Obecnie największą popularnością cieszą się zbiorniki kombinowane, które w obrębie jednej konstrukcji posiadają bufor i zasobnik do ciepłej wody. Sprzęty te są łatwe w montażu oraz zajmują niedużo miejsca. Sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach o niedużym metrażu.

Powierzchnia wężownicy

Nadal zastanawiasz się, jaki zbiornik buforowy do pompy ciepła wybrać i na co jeszcze zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Otóż bardzo ważne jest również sprawdzenie powierzchni wężownic w poszczególnych urządzeniach.

Element ten w zasobnikach do pomp ciepła powinien być większy niż w przypadku zbiorników do instalacji zasilanych kotłami wykorzystującymi paliwa stałe. Jest to bardzo ważne, gdyż praca pompy cechuje się znacznie mniejszymi różnicami temperatur niż praca pieców na węgiel, ekogroszek czy inne paliwa stałe.

Wybierając zbiornik ze zbyt małą wężownicą, w znacznym stopniu ograniczamy odbiór ciepła i utrudniamy osiągnięcie odpowiedniej temperatury cieczy w zasobniku. 

Producent zbiornika do pompy ciepła

Jaki zbiornik CWU do pompy ciepła wybrać? Ten pochodzący od zaufanego producenta, tworzącego sprzęty wysokiej jakości. Najlepiej zamówić zasobnik od sprawdzonej firmy, która posiada w ofercie wyłącznie solidne urządzenia, cechujące się długą żywotnością.

Nie warto sprowadzać zbiorników do pomp ciepła z niepewnych źródeł, gdyż jakość takich sprzętów często pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, tego typu zasobniki często wykonane są z tanich elementów, które szybko ulegają zużyciu.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić zbiornik do pompy ciepła, zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem: zbiornik kombinowany do pompy ciepła. Posiadamy w ofercie urządzenia o wysokim standardzie, produkowane z solidnych materiałów. Wszystkie doskonale spełniają swoje funkcje, a także wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością. Dostępne są w różnych wariantach, dlatego bez problemu można wybrać model dopasowany do swoich potrzeb.

W razie trudności z dopasowaniem odpowiedniego zasobnika zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy i doradzimy w tej kwestii.