Jak działają klimakonwektory

Home > Single Post

Potrzebujesz pomocy?

Powiązane wpisy:

Ile trwa kurs pilarza?

Praca na terenach leśnych może wydawać się wymagająca, jednak należy pamiętać, że do jej wykonywania

Jak działa klimakonwektor?

Klimakonwektory to coraz popularniejsze urządzenia, porównywane na podstawie efektywności do pomp ciepła czy systemów związanych

Dla wielu osób największym problemem jest to, w jaki sposób zapewnić komfortowe warunki w mieszkaniu przez cały rok. Czasami sama klimatyzacja może nie wystarczyć. Aby zapewnić ciepłe powietrze zimą oraz chłodne latem, warto zastanowić się nad klimakonwektorem.

Nie jest to jeszcze zbyt popularne urządzenie, jednak na jego montaż decyduje się coraz więcej osób. Dla wielu ludzi dużymi tajemnicami pozostają kwestie dotyczące tego, jak działają klimakonwektory, jak są zbudowane oraz jakie funkcje pełnią w domu.

Klimakonwektor — jakie funkcje spełnia?

Temperatura w mieszkaniu zmienia się całą dobę. Zależy to wielu czynników, na przykład pogody za oknem, urządzeń wytwarzających ciepło czy liczby osób znajdujących się w pomieszczeniu. Trudno jest więc utrzymywać stałą, optymalną temperaturę w ciągu dnia. W takiej sytuacji warto więc zdecydować się na klimakonwektor podłogowy. Te nowoczesne urządzenia, posiadają wymiennik ciepła, a także cechują się nowoczesnym i estetycznym designem, dzięki czemu świetnie wpasowują się we wnętrze.

Aby ochłodzić gorące powietrze latem, wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Co jednak zrobić zimą? W takim przypadku zachodzi konieczność założenia drugiej instalacji, co z pewnością będzie drogą opcją. Coraz więcej osób decyduje się więc na klimakonwektor, który jest jednocześnie grzejnikiem oraz klimatyzatorem.

Warto również wspomnieć, że klimakonwektor jest niewiele droższy od pompy ciepła, która służy jednak wyłącznie do chłodzenia. Warto więc postawić na nowoczesne urządzenie, spełniające dwie funkcje.

Zasada działania klimakonwektora

Wbrew pozorom zasada działania klimakonwektora jest niezwykle prosta. Zwykłe klimatyzatory potrzebują czynnika chłodzącego, który trzeba co jakiś czas uzupełniać. Z kolei klimakonwektory do skutecznej pracy wymagają wyłącznie wody. Jednak, aby lepiej dowiedzieć się, jak działa ten sprzęt, warto zapoznać się z kwestią, jak zbudowany jest klimakonwektor.

W tym wypadku sprzęt służy zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczenia. Co więcej, zasada działania tego urządzenia nie jest skomplikowana. Przy pomocy wentylatorów wymienia ciepłe powietrze z otoczeniem. Zostaje ono schłodzone dzięki możliwościom, jakie oferuje skroplona wilgoć. Skropliny są następnie odprowadzane przy pomocy filtrów jonizacyjnych. Nie jest to jednak ich jedyna funkcja, ponieważ jednocześnie oczyszczają powietrze.

Klimakonwektor posiada jeszcze jedną znaczącą przewagę nad klimatyzatorem. To drugie urządzenie do skutecznej pracy wymaga ustawienia temperatury przez użytkownika. Klimakonwektor z kolei posiada specjalny czujnik, który na bieżąco bada temperaturę powietrza. Dzięki temu może je chłodzić lub ogrzewać w zależności od potrzeb.

Kiedy odpowiednia wartość zostanie osiągnięta, urządzenie wyłącza się lub pozostaje w trybie czuwania. Pozwala to na zmniejszenie poboru energii, dzięki czemu obniżają się także rachunki za prąd.

Dlaczego warto postawić na klimakonwektor?

Klimakonwektory to urządzenia posiadające wiele zalet. Przede wszystkim dzięki intensywnemu strumieniowi powietrza potrafią w szybkim czasie schłodzić powietrze. Ponadto urządzenia te są w stu procentach ekologiczne. Jako czynnika chłodzącego używają bowiem wody, co z pewnością zadowoli osoby troszczące się o środowisko.

Dzięki zastosowanemu czujnikowi właściciel budynku nie musi martwić się z kolei o przegrzanie. Dzięki niemu zmniejszają się także rachunki za prąd.