Ile zarabia pilarz – drwal?

Home > Single Post

Potrzebujesz pomocy?

Powiązane wpisy:

Ile trwa kurs pilarza?

Praca na terenach leśnych może wydawać się wymagająca, jednak należy pamiętać, że do jej wykonywania

W dzisiejszych czasach mało kto przepracowuje całe życie na jednym stanowisku. Rynek jest na tyle dynamiczny, że zapotrzebowanie na różnorodne zawody stale się zmienia, a to wiąże się z nieustanną pogonią za nową pracą. Dlatego ogrom ludzi decyduje się na przebranżowienie. To dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na chęć wypełnienia tworzących się niszy, ale również na możliwość zwiększenia zarobków.

Jednym z zawodów znów zyskujących popularność w ostatnich latach stała się profesja pilarza/drwala. Zarobki tego specjalisty interesują coraz więcej osób, które upatrują w tej pracy szansę na zmianę dotychczasowej branży.

Ile zarabia pilarz – drwal w Polsce?

Nic dziwnego, że zarobki to jeden z decydujących czynników, zgodnie z którym podejmujemy decyzję o przebranżowieniu. W związku z tym warto dowiedzieć się, ile zarabia pilarz/drwal, aby praca w tym zawodzie była satysfakcjonująca nie tylko pod względem wykonywanych obowiązków, ale również finansowym.

Ile zarabia pilarz/drwal w Polsce? Biorąc pod uwagę różne źródła, podane kwoty dość mocno się różnią. Przedział płac w tym zawodzie oscyluje między 3000 a 5000 zł netto. Skąd bierze się tak znaczna różnica? Zmienność w zarobkach ma swoje źródło w wielu czynnikach, między innymi w tym, gdzie mamy zamiar pracować, jakie jest zapotrzebowanie na nasze usługi, od ilu lat realizujemy się w tym zawodzie, czy posiadamy dodatkowe umiejętności przydatne w tej pracy, a także jakie szkolenia ukończyliśmy.

Warto również zaznaczyć, że w teorii każdy może zostać drwalem po spełnieniu wymogów określonych przez prawo. Wśród nich wymienia się przede wszystkim uzyskanie odpowiedniego certyfikatu po ukończeniu kursu pilarza. Dzięki temu pracodawca ma pewność, że kandydat na to stanowisko posiada wszelką niezbędną wiedzę do realizowania zleceń w sposób efektywny oraz bezpieczny.

Jednak nie da się ukryć, że dobrego drwala charakteryzują nie tylko odpowiednie umiejętności czy rozległa wiedza na temat prawidłowej wycinki drzew. Wśród cech solidnego pracownika na tym stanowisku wymienia się również dobre warunki fizyczne. Obowiązki pilarza to bardzo ciężka i trudna praca. Co więcej, często odbywa się w niesprzyjających warunkach, do których zalicza się albo upał czy wysokie temperatury, albo deszcz, śnieg oraz mróz. Z tego względu siła, wytrzymałość, a także wytrwałość to bardzo przydatne cechy.

Co trzeba zrobić, aby móc świadczyć usługi jako pilarz – drwal?

Co bardzo istotne, nie każdy może realizować się w zawodzie drwala. Aby nim zostać, należy najpierw zdobyć niezbędne umiejętności oraz wymagane uprawnienia. W tej kwestii pomoże kurs pilarza drwala przygotowany przez naszą firmę Alfa-Eko.

W trakcie proponowanego szkolenia uczestnicy nie tylko dowiadują się, jak bezpiecznie wykonywać pracę na tym stanowisku, uczą się obsługi pił spalinowych, poznają techniki wydajnego pozyskiwania drewna, a także otrzymują wiedzę dotyczącą pielęgnacji różnorodnych drzew i krzewów.

Oferowany przez nas kurs został przygotowany zgodnie z zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanego przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Obejmuje 10 dni zajęć odbywających się w wybranej przez nas lokalizacji, dzięki czemu zapewniamy odpowiednie warunki do nauki. Kurs pilarza/drwala prowadzą wykwalifikowani wykładowcy i instruktorzy, którzy wiedzą, jak skutecznie przekazać kursantom całą potrzebną wiedzę. Szkolenie kończy uzyskanie certyfikatu w języku polskim oraz angielskim/niemieckim, będący ważnym dokumentem potwierdzającym zdobyte kwalifikacje zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *